»Zelo podpiramo, izkazalo se je kot praktično in zelo učinkovito. Predlagam, da to postane trajna sistemska rešitev.«
»Žalosten sem, da delodajalci tako razmišljajo. Vsak delodajalec se mora zazreti vase, verjamem, da v okoljih, kjer se delavci dobro počutijo, ni zlorab bolniške.«
»Rešitev bi bila, da vse te zavarovance ne opredelimo na zdravnika, ampak na zavod.«
»Žal je ta trenutek v Sloveniji po uradnih podatkih 130 tisoč odraslih oseb, ki nimajo izbranega osebnega zdravnika. Ta težava postaja vse bolj pereča. Posledica pa je, da imamo veliko pomanjkanje specialistov družinske medicine.«
»Težava je, da enkrat ko se bolnik pri njem vpiše, tako rekoč tam ostane.«
»Če bi bila to ambulanta, kjer bi se lahko opravljale storitve, ne da bi bil nekdo vpisan, bi bila to absolutna rešitev. To je treba rešiti na zakonodajni ravni.«
»Če bi lahko te bolnike sprejeli le začasno, bi bili zdravniki pripravljeni delati.«
»Trenutno imamo 2000 specializantov v Sloveniji, na različnih strokah. Zdravnikov je torej dovolj, a so očitno nepravilno razporejeni.«
»Dogovor je, da do leta 2025 dosežemo 1500 glavarinskih količnikov, kar pomeni, da bomo potrebovali še dodatne zdravnike družinske medicine. Sam sem prepričan, da jih bomo lahko našli, če bomo tem kolegom omogočili normalno delo.«
»Standard 1500 glavarinskih količnikov pomeni, da ima zdravnik lahko za enega bolnika približno 15 minut časa, kar je neki evropski standard.«
»Slovenci smo navajeni na obvezno cepljenje otrok.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju